Better SuperVision© Graduates 2009

If your name does not appear in our listing, it may be that we no longer have your current address or phone number and therefore have been unable to reach you for permission to publish your name.

Please contact our office to update your information (902.832.4761) or obtain any Modules or Seals that you may be missing to complete your certification.

 

Class 5
Graduates 2009
Name Sponsor
Class #1
Gerard Boudreau Carpenters Union
Jim Burns Electrical Union / Lynk Electric Ltd.
Alexander Conway Labourers' Union
Sheldon Ferneyhough Labourers' Union
Melvin Gillis Plumbers & Pipefitters Union / Almar Instrumentation Services Ltd.
Troy Jenega Millwrights Union / Black & MacDonald Ltd.
Robert Lever Sheetmetal Union / AB Mechanical Ltd.
Evan MacDonald Electrical Union / Lynk Electric Ltd.
Bernie MacIsaac Plumbers & Pipefitters Union / Lynk Electric Ltd.
Stan Roach Millwrigths Union
Jack Robinson Carpenters Union
Angelo Susin Carpenters Union / Roclan Industries Ltd.
Class #2
Dwain Davis Boilermakers Union
Gary Day Plumbers & Pipefitters Union / Atlantica Mechanical Contractors Inc.
Michael Johnston Plumbers & Pipefitters Union
Branko Knezevic Ironworkers Union / Marid Industries Ltd.
James Landry Ironworkers Union
Tim MacIntyre Plumbers & Pipefitters Union / Black & MacDonald Ltd.
Alexander Molnar Millwrights Union / Fundy Grinding
Darren Muise Plumbers & Pipefitters Union / Black & MacDonald Ltd.
Chad Sperry Plumbers & Pipefitters Union / Black & MacDonald Ltd.
Terrance Wood Boilermakers Union
Class #3
Blain Campbell Sheetmetal Union / AB Mechanical Ltd.
Randy Carroll Carpenters Union / Roclan Industries Ltd.
Albert Hickey Operating Engineers Union / Partners Construction
Wallace Jardine Operating Engineers Union
Kevin MacDonald Operating Engineers Union
Bruce MacDonald Millwrights Union
Vincent MacGregor Electrical Union
David MacIntyre Operating Engineers Union / Partners Construction
Shawn Rose Electrical Union
Harvey Sharpe Carpenters Union / Lingan Builders
Class #4
Carter Cluett Painters & Glaziers Union / Markland Associates Ltd.
Jeff Daley Plumbers & Pipefitters Union / Greg Turner Plumbing & Heating
Tim LeCouter Carpenters Union / Scaffold E & D Ltd.
Lawrence Petrie Plumbers & Pipefitters Union
Larry Power Plumbers & Pipefitters Union
Carl Stevens Plumbers & Pipefitters Union / Life Safety Systems
Adrien Taylor Carpenters Union / Markland Associates Ltd.
Derek Wiles Carpenters Union / Markland Associates Ltd.
Class #5
Walter Barr Electrical Union / CM Campbell Electric Ltd.
Martin Bent Insulator Union / Pro Insul Ltd.
Joey Blanchette Carpenters Union / Tartan Interiors Ltd.
Brett Kiley Carpenters Union / Able Equipment (2007)
Jamie MacMillan Carpenters Union / Able Equipment (2007)
Mark Pickrem Carpenters Union / Tartan Interiors Ltd.
Joe Stone Carpenters Union / Able Equipment (2007)
Kevin Tooke Plumbers & Pipefitters Union / Atlantica Mechanical
Matthew Wamback Plumbers & Pipefitters Union / Atlantica Mechanical
Bobby Yorke Ironworkers Union